Turpinās Erasmu+ projekta “Starpvalstu mobilitātes – moderns īsceļš uz profesionālo pilnveidi” realizācija.

 No 10. līdz 16.aprīlim projekta koordinatore, BPVV angļu valodas skolotāja Marita Deņisova atradās profesionālās pilnveides vizītē Malagā, Spānijā. Mobilitātes mērķis bija vērot speciālās angļu valodas mācīšanu profesionālājās skolās.

M. Deņisovai Malagā bija noorganizēti trīs dažādu skolu apmeklējumi. Katra skola bija savā ziņā īpaša. Pirmā mācību iestāde Ies Espinel ir visvecākā skola pilsētā un izvietota īstā viduslaiku pilī pašā Malagas vecpilsētās sirdī. Ēka greznojas ar viduslaiku interjeru un dekoriem – rakstainu keramikas apdari uz sienām ar spāņu dramaturga Servantesa lugu motīviem. Zilganajās krāsās jūtama arābu kultūras ietekme. Pils vēsturiskais iekšpagalms “patio” (attēlā) ir vieta, kur nekad neiespīd svelmainā saule, un tā mērķis ir sniegt veldzi nama iemītniekiem. Mūsu skolotāju šajā vizītē pavadīja partnerorganizācijas Spānijas filiāles vadītāja itāliete Džūlija Skavone.

 

 Otrā skola - Ben Gabirol - atradās Malagas “proletāriešu” rajonā. Šai skolai Latvijas vārds izrādījās labi zināms – viņiem tikko noslēdzies sadarbības projekts ar Gulbenes ģimnāziju. Cik gan pasaule maza! (Attēlā skolotāja Marita kopā ar Ben Gabirol skolēniem.)

 Visspilgtākos iespaidus skolotāja Marita guva trešajā mācību iestādē – lielākajā Malagas mākslas vidusskolā San Telmo. Malaga ir Pikaso dzimtā pilsēta, un viņa vārds ir saistīts ar šo skolu – pats mākslinieks šeit ir mācījies, bet viņa tēvs strādājis par skolotāju. San Telmo skolai ir vislīdzīgākais profils mūsu skolai. Šeit, līdzīgi kā BPVV, līdztekus keramikas un citiem novirzienam, notiek apmācība tērpu dizainā. Tāpat kā pie mums tiek organizetas skolēnu izgatavoto tērpu modes skates. Interesanti, ka regulāri tiek izdots arī skolas modes žurnāls, kur par modelēm ir gan pašas audzēknes, gan skolotājas.

 Angļu valodas apmācībā mūsu skolā noteikti ir kvalitatīvāk, secina skolotāja Marita. Vienīgā viņu priekšrocība ir svešvalodas mācību materiāla pieejamība Internetā. Lielākais ieguvums bija redzēt lieliski iekārtotās apmācības telpas, daudzveidīgos materiāus, iepazīties ar ieinteresētiem cilvēkiem. Visu trīs skolu skolotāji un skolēni izrādīja patiesi lielu atsaucību un vēlmi sadarboties projektos.Tagad skolotāja Maritai ir labas jaunas idejas, ko realizēt nākotnē un aizvest mūsu audzēkņus uz saulaino Malagu, arī uz San Telmo mākslas skolu. Turklāt Malaga izrādījās draudzīga un droša pilsēta, kur mūsu audzēkņiem varētu meklēt prakses vietas.

Mākslas skola bija īpaši interesanta arī skolotājas dēlam Danielam, kurš pats ir mākslas skolas audzēknis Balvos.

Uzņemošā organizācija Tribeka Training Lab bija noorganizējusi arī ekskursiju pa Malagas vēsturisko centru, gan arī neaizmirstamu Pikaso muzeja apmeklējumu.

“Brīvajā laikā aktīvi zmantoju brīnišķīgo izdevību pastaigāties gar Vidusjūras krastiem, uzkāpt kalnā un ieraudzīt Malagu no putna lidojuma, nobaudīt Vidusjūras veltes, paklausīties spāņu ģitāru, flamenko ritmos, apbrīnot palmas, papagaiļus un apelsīnkokus. Jūras un ziedu aromāts, cilvēkos valdošais miers un optimisms, ausij tīkamas skaņas un krāsu spožums dabā – viss tas ir radījis jaunas enerģijas rezerves ilgākam laikam,” teic Marita Deņisova.

M. Deņisova iedrošina visus kolēģus izmantot Erasmus+ programmas sniegtās vienreizējās iespējas ceļot, uzzināt, piedzīvot, mācīties un pilnveidoties.

 

 

 

 

 

Vai Jūs atbalstāt ideju par jauniešu debašu kluba izveidi?