5. maijā mūsu skolas skolniecēm un skolotājām bija lieliska iespēja – vēl viena apmaksāta mācību ekskursija.

Šoreiz topošās tērpu stila speciālistes un meitenes, kuras fakultatīvi apgūst šūšanas prasmes, apmeklēja Rīgas Tehnisko universitāti un studiju „Vacatio”.

Mūsu skolā audzēknes apgūst tekstilmateriālmācību – zināšanas par šķiedrām, audumu iegūšanas tehnoloģijām, audumu uzbūvi, sastāvu, īpašībām, sortimentu, kvalitāti u. tml. RTU materiālzinātnes fakultātes tekstilfizikas laboratorijā mums bija iespēja pētīt, kā praktiski  notiek tekstilmateriālu īpašību noteikšana un aprēķināšana gan ar senām, gan ar mūsdienīgām tehnoloģiskām iekārtām un ierīcēm.

 

Mācību kabinetos aplūkojām arī profesionālās šujmašīnas, dažādas specmašīnas, tvaika gludināšanas sistēmas, dažādas preses un daudzveidīgus manekenus. Projām devāmies ar labiem iespaidiem par jauniekārtoto, moderno studentu vidi.

10. maijā piedalīsimies tērpu kolekciju konkursā „Radi, rādi, raidi!” Daugavpilī, tāpēc izmantojām Dziesmu svētkos nopelnīto dāvanu karti studijā „Vacatio”, kur katrai meitenei bija iespēja apgūt defilē prasmes, kā arī uzzināt jauno modeļu iespējas Latvijā un ārzemēs. Nodarbības ilga vairākas stundas, tāpēc nogurušām kājam, bet taisnām mugurām un labu noskaņojumu braucām mājās.

 
Vai Jūs atbalstāt ideju par jauniešu debašu kluba izveidi?