2018. gada 25. novembrī Balvu profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas skolēni un skolotāji devās uz Alūksnes Kultūras centru, kur vēroja koncertuzvedumu „Pūt, vējiņi”, kas akcentē Daugavas un jūras tēmu, un ir veltīts Latvijas 100gadei.
Visu koncertuzvedumu caurvij stāsts par Daugavu – mūsu Likteņupi, Māmuliņu. Kā liela un pilnasinīga artērija tā plūst cauri mūsu zemei un vēsturei, atgādinot gan par iznīcināto un zaudēto, gan saglabāto un izcīnīto, un, vienmēr esot kopā ar Dieva svētīto tautu, kas mīt tās krastos.


Tā bija unikāla iespēja baudīt stāstu par cilvēka garu un Daugavu, par tiltu starp pagātni un šodienu, tiltu mūsu dzīvei, likteņiem un attiecībām, kas izskanēja Imanta Kalniņa, Zigmara Liepiņa, Raimonda Paula, Jāņa Lūsēna, Ulda Marhilēviča un daudzu citu komponistu melodijās, kā arī latviešu tautas dziesmu apdarēs.
Mākslinieku – Antras Stafeckas, Daiņa Skuteļa, Anmary, Ata Ieviņa, Gintas Krievkalnas, Mika Dukura, Elizabetes Lukaševičas un Edgara Lipora enerģiskais, izjustais dziedājums un deju studijas „Benefice” dejotāji vienaldzīgu neatstāja nevienu, bet lika sirdīm pukstēt straujāk.
Fantastisku kopības sajūtu radīja koncerta noslēgumā mākslinieku un skatītāju kopīgi dziedātā dziesma „Pūt, vējiņi!”. Tas patiešām bija saviļņojoši!

 

Skolēnu atsauksmes:

  • Koncerts bija ļoti skaists. Tika izpildītas populārākās latviešu dziesmas, un sajūtas bija sirsnīgas, skatoties un klausoties šovu. Balsis bija tik spēcīgas, ka nespēju domāt neko citu, kā vien iedziļināties melodijās. Koncerta noslēgumā koncertstāsta dalībnieki un publika kopīgi dziedāja „Pūt, vējiņi!”. Koncerta beigas noteikti bija vispatīkamākās un neaizmirstamākās.
  • Man ļoti patika koncerts. Tas bija ļoti aizkustinošs.
  • Koncerts bija ļoti interesants. Mājās braucu ar diezgan lielu emociju devu, kuras radīja koncerta dziedātāji un dejotāji.
  • Man patika. Koncerts bija apžilbinošs.

Benita Urtāne,
Balvu profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas skolotāja

 Vai Jūs atbalstāt ideju par jauniešu debašu kluba izveidi?