2. decembrī Balvu profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas 3.kursa audzēkņi ar savu audzinātāju Aināru Stradu devās uz Alūksnes Kultūras centru, lai baudītu komponista Jura Kulakova un dziedātājas Ievas Akurateres grandiozo jubilejas koncertu „Gandrīz tautasdziesma”.


Koncerta pirmajā daļā skanēja Jura Kulakova izcilākie fragmenti no „Mistērijas par Rīgu”, Veidenbauma cikla, kantātēm „Vēstules uz bruģa” un „Sarkanais vilciens”, izrādēm, rokoperām, instrumentālās mūzikas kompozīcijas utt. Starpposmā Ieva Akuratere, tērpusies baltā kleitā un, spēlējot uz baltās ģitāras, dziedāja latviešu tautasdziesmu „Kas kait Rīgas meitiņām”, savu dziesmu „Vanags” un citas kompozīcijas.
Koncerta otrajā daļā dārdināja grupa „Pērkons” un skanēja grupas lielākie hīti: „Zaļā dziesma”, „Slidotava”, „Labu vakar”, „Dziesma par sapumpuroto zaru”, „Gandrīz tautasdziesma”, „Mana dienišķā dziesma” un daudzas citas.
„Dzīves plūdums, laika straume, dzīvības stīgu pulsējošā skaņa… un ar kādu cilvēku šajā dzīves straumē tu esi vienā laivā – mākslas, mūzikas realitātē, kura it kā uz mirkli aptur plūsmu un paglābj no eksistenciālajām mīklām, radot skaistumu, kurš veidots no labākajām, aizrautīgākajām vēlmēm un gan trakākajām gan maigākajām emocijām lai aizvestu kontrastu harmoniskajā virpulī. Šī nevaldāmā vēlēšanās ar mūzikas palīdzību tuvināties un piederēt savai tautai, rada dziesmas, kuras, laika biedru uzklausītas un līdzpārdzīvotas, kļūst gandrīz par šā laika tautasdziesmām. Mēs, Ieva Akuratere un Juris Kulakovs, sēdīsimies vienā mūzikas laivā, ar dziesmu irkļiem rotātā... lai top „Gandrīz tautas dziesma”!” saka abi jubilāri.
Pēc koncerta bija iespēja iegādāties grupas „Pērkons” kompaktdiskus un saņemt mākslinieku autogrāfus.

Kursa audzēkņu atsauksmes:

• Grupa „Pērkons” bija dinamiska. Koncerts ļoti patika. Gribētu apmeklēt arī citus koncertus.
• Man ļoti patika! Koncerta pirmā daļa bija nedaudz garlaicīga, bet otrajā daļā gribējās dziedāt līdz.
• Ļoti patīkams un baudāms koncerts!
• Koncertā bija ļoti laba mūzika un atmosfēra. Es ieteiktu biežāk apmeklēt šādus koncertus.

Benita Urtāne,
Balvu profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas skolotājaVai Jūs atbalstāt ideju par jauniešu debašu kluba izveidi?