No 3. līdz 5. oktobrim mūsu skolas audzēknes Alīna Logina, Dinija Sekača, Patrīcija Kozlovska, Sindija Logina, Laura Cepurīte un skolotāja Aiga Jansone darbojās Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projektā "Darba tirgus bez robežām (Mobilitāte)" ("Labour Market without borders (Mobility)") Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolā "Saules skola".

Šoreiz projekta tēma bija “Mūsdienīga apdrukas tehnoloģija modes dizainā”.


Pirmās dienas ievada daļā klausījāmies lekcijas: “Avangards”, “Apģērba otreizēja pārstrāde”, “Monētas apģērbā: senatnē un mūsdienās”.
Pēcpusdienā tika izskaidrots darba uzdevums – izveidot avangardiska stila apģērbu, kurā jāizmanto apdruka un apģērbs, kas paradzēts otreizējai pārstrādei. Projekta ietvaros Saules skola iegādājas modernu apdrukas iekārtu. Mums bija iespēja iepazīties ar tās funkcijām, kā arī apdrukāt audumu praktiskajam uzdevumam.
Otrajā dienā projekta dalībnieki tika iepazīstināti ar darba vietu, materiāliem, un dizaina prasībām. Lai izpildītu doto uzdevumu, vajadzēja pielietot zināšanas konstruēšanā, piegriešanā, modelēšanā un šūšanā.
Darbs turpinājās viesnīcas istabiņās, lai sagatavotu aprakstu prezentācijai. Pēc cītīgās darbošanās izmantojām iespēju apmeklēt savas viesnīcas “SanMari” SPA kompleksu, relaksējāmies saunā, turku pirtī un baseinā. 
Trešajā dienā pēc defilē nodarbības dalībnieces demonstrēja gala rezultāta tēlu, kuram izveidojām atbilstošu frizūru un meikapu.

Sievietes stāsts. 
Kāpēc tieši šāds nosaukums? Radošajā procesā viena no tērpa detaļām – žaķetes etiķete mums pati preikšā pateica nosaukumu.
Ta sir stāsts par sievieti, kurai piemīt Urbānais stils. Viņa ir pasaules apceļotāja.
Šo sievieti visspilgtāk raksturo – drosme, izteiksmīgums un pašpārliecinātība.
Šī stāsta sievieti ir 32 gadi, viņai ir plašs dzīves redzējums un viņa ir zinoša dažādās jomās.
Sieviete ir mērķtiecīga, neatkarīga un pašpietiekama. Un uz šo sievieti vīrietis noteikti atskatīsies vairākas reizes.
Tērpa radīšanas procesā mūs ļoti aizrāva sniegt iespēju nevajadzīgam apģērbam radīt jaunu stāstu.
Un kā jūs domājiet, kāda varētu būt šīs sievietes profesija?

www.latlit.lv

www.europa.eu

Šis raksts ir sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šī raksta saturu pilnībā atbild Balvu profesionālā un vispārizglītojošā vidusskola, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.