No 27. līdz 29. septembrim mūsu skolas audzēknes Elīna kļanska, Viola Garā, Selīna Švāgere, Agita Matule un skolotāja Anita Matule – Bordāne darbojās Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projektā "Darba tirgus bez robežām (Mobilitāte)" ("Labour Market without borders (Mobility)") Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolā "Saules skola".Šoreiz projekta tēma bija “Urbānās vides ainavu dizains mērogā”.

Pirmās dienas ievada daļā lekcijas lasīja arhitekti par tēmām, kas saistītas ar pilsētvides dizainu: “Urbānās ainavas mazā mērogā”, “Daugavpils publisko vietu ainavas”, “Urbānas publisko vietu instalācijas”.

Pēcpusdienā tika izskaidrots darba uzdevums – izveidot “Saules skolas” iekšpagalma dizaina objekta maketu mērogā. Projekta dalībnieki tika iepazīstināti ar uzdevumiem, darba vietu, materiāliem, dizaina prasībām, kā arī - ar žūriju.
Visu otro dienu komandas darbojās pie dizaina objektu veidošanas, izmantojot dažādus materiālus, piemēram, koku, papīru, plastikātu, stiklu u. c. Lai iegūtu vēlamo dizainu, vajadzēja izmantot arī šķēres, zāģīšus, nažus, sveces, fēnus u. c. Mēs izvēlējāmies strādāt ar plastikātu. Tā bija jauna pieredze - iepazīt jaunus materiālus un tehnoloģijas.
Pēc rūpīga darba nepieciešama laba atpūta, tāpēc vakarā pēc pastaigas pa Daugavpili apmeklējām savas viesnīcas “SanMari” SPA kompleksu, relaksējāmies saunā, turku pirtī un baseinā. Vakarā tomēr darbs turpinājās viesnīcas istabiņās, lai sagatavotos rītdienas aktivitātei – darba prezentēšanai angļu valodā.
Pavisam piedalījās sešas komandas: trīs no Lietuvas, divas no “Saules skolas” interjera dizaina 2. kursa un mēs no Balvu profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas. Darbus izvērtēja profesionāla žūrija, kuras sastāvā bija dizaineri un arhitekti no Daugavpils.
Bijām ļoti patīkami pārsteigtas par iegūto 1. vietu un komplimentiem.
Ar gandarījuma sajūtu devāmies mājās un nopelnīto torti nobaudījām mājupceļā pie Ičas krasta.

www.latlit.lv

www.europa.eu

Šis raksts ir sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šī raksta saturu pilnībā atbild Balvu profesionālā un vispārizglītojošā vidusskola, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

Maketa apraksts

Mūsu mērķis bija izveidot vienkāršu, bet reizē modernu Saules skolas iekšpagalmu, kas saglabātos atmiņā.
Netālu no skolas ir Daugava, taču to aizsedz šosejas vaļņi un ikdienas steiga. Tāpēc par simbolisko tēlu izvēlējāmies viļņus ar lakoniskām formām.
Visi elementi pagalmā veidoti no plakaniskām formām, kurās ir redzami vienkārši veidošanas principi. Formas dabā varētu būt veidotas no cieta, plakaniska materiāla. Viļņu formas ir gan dekoratīvas, gan funkcionālas. Tur var sēdēt, pie tām var novietot velosipēdus. Liekto formu sānu līnijās paredzētas neona vai LED gaismas, kuras agrajos, tumšajos rītos un krēslainajos vakaros ienesīs pagalmā dzīvību.
Cietās virsmas "mīkstinājām" ar mužzaļiem augiem puķu podos.
Puķu podi un atkritumu tvertnes veidotas līdzīgā stilā.
Esam priecīgas, ka sasniedzām iecerēto mērķi!

www.latlit.lv

www.europa.eu

Šis raksts ir sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šī raksta saturu pilnībā atbild Balvu profesionālā un vispārizglītojošā vidusskola, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.